Brdská výzva 2016

28. 9. 2016

Letošní ročník Brdské výzvy měl připomenout události, které se odehrály před dvaasedmdesáti lety v Dukelském průsmyku. Akce se konala u pískových lomů mezi Komárovem a Jívinou. Prostřednictvím pestrého programu, se pořadatelé snažili události dětem přiblížit.

Naši hasiči zvládli postavit 3 čtyřčlenné týmy a v dopoledních hodinách se vydali na cestu.

img_5431.jpg

Po prezenci a nástupu zazněl výstřel, který znamenal zahájení soutěže. Děti se rozutekly na stanoviště a pustily se do plnění jednotlivých disciplín, které byly ve vojenském tématu.

1. stanoviště - BLUDIŠTĚ
Děti se snažily vyvést spolubojovníky z muničního skladu. Měly k dispozici přepážky, kterými se pohyb vojáků snažily řídit. Vojáci se jich nesměli dotknout.

img_5505.jpg

2. stanoviště - TANKOVÁ POSÁDKA
Zásobování linií na frontě. Děti se musely míčky trefovat do nůše, kterou měl další jejich člen na zádech. Měly k dispozici houpačku, přes kterou míčky odpalovaly, sběrač sbíral míčky, kterými se netrefily a chytač se je snažil pochytat do nůše.

img_5495.jpg

3. stanoviště - STŘELBA
Výcvik a boj. Střelba z airsoftových kuličkových zbraní na terč. Možnost volby ze čtyř různých druhů zbraní. Někdo střílel vleže a někdo ve stoje.

img_5456.jpg

4. stanoviště - PRŮSMYK
Poradit si v terénu, který známe i neznáme. Děli lezly po lanech a musely je zdolat co nejvíckrát.
img_5465.jpg

5. stanoviště - TOPOGRAF
Značky a nápisy v území. Děti musely najít 24 lístečků se slovy a obrázky a poté je najít a vyškrtat v osmisměrce.

img_5471.jpg

6. stanoviště - LANOVKA
Bombardování nepřátel. Úkolem bylo, z jedoucí lanovky střílet munici (kameny) na terč.

img_5485.jpg

7. stanoviště - HMATOVÁ ZKOUŠKA
Noční hlídka, během které děti musely po hmatu rozeznat plyšáky, které si předtím prohlédly.
img_5467.jpg

8. stanoviště - MINOVÉ POLE
Zneškodňování min. Děti musely ve čtveřici pomocí jednoho velkého magnetu na 4 provázcích posbírat zbylé magnety ze země.

img_5462.jpg

9. stanoviště - POZOROVATELNA
Pozorování přesunů nepřátel. Děti si zvolily nějaké kritérium, které věci chtějí po dobu 10 minut pozorovat. Poté za to sbíraly body.

10. stanoviště - BOJ MUŽE PROTI MUŽI
Bodákový útok. Úkolem bylo z jedoucího auta bydlem shodit figurky z laviček a nezranit kamaráda.

img_5449.jpg

Doplňkovou soutěží, která běžela po celou dobu, byl FOTOKVÍZ. Děti dostaly fotky na obrázcích a snažily se je během dne kdekoli najít.

Po skončení, než se spočítali výsledky, proběhlo utkání ve hře CUBE. Někteří si koupili buřty a pořádně se občerstvili. Všichni jsme si pochutnali na výborných muffinech od Pavlínky.

img_5435.jpg

Poté už následovalo jen vyhlášení a odebrali jsme se pomalu domů. I když naše družstva neskončila na medailových příčkách, tak si děti soutěž parádně užily. Největší úspěch sklidila disciplína BLUDIŠTĚ a LANOVÁ DRÁHA.

Tímto děkujeme pořadatelům a těšíme se na příští rok.

Náhledy fotografií ze složky Brdská výzva