Jdi na obsah Jdi na menu

Malí hasiči šmejdili v hasičárně

16. 9. 2016

Děti se scházejí každý pátek v 16:00 u hasičárny. Letos už na třech schůzkách trénovaly uzly, buzolu, hasičské i topografické značky, zdravovědu a střelbu. Schůzku od schůzky je znát, jak jim to jde lépe. Dále se také zdokonalují ve štafetě dvojic a všichni pravidelně trénují motání hadic. To vše se děti musí naučit do 8. října, kdy je čeká soutěž, během které se utkají v hasičských disciplínách s ostatními dětmi z okolních hasičských sborů.

Dnes měly děti možnost si prohlédnout celou hasičárnu. Prolezly si auta, zkusily hasičské helmy a dostaly výklad k výstroji a výzbroji hasiče na výjezdu. Byl jim představen velitel hasičů a mohly se ptát, na co chtěly. Dále děti také počítaly poháry v hasičárně a prohlédly si řadu vystavených fotek.

14356052_10201767643509094_409794624_n.jpg

Dětem se v hasičárně moc líbilo a doufáme, že ji budou rády navštěvovat a pilně se učit hasičské dovednosti.

 

Náhledy fotografií ze složky Exkurze v hasičárně