Jdi na obsah Jdi na menu

1. kolo Brdské ligy Zalužany

11. 6. 2016

Letošní rok jsme se s týmem domluvili, že se budeme snažit zúčastnit všech kol Brdské ligy. První kolo Brdské ligy se konalo 11. června v Zalužanech. Do Zalužan jsme dorazili v půl jedenácté. V družstvu žen došlo ke změně sestavy. Naše členka Radka Štochlová je zraněna, a tak na její pozici košař, tentokrát nastoupila Anička Honešová. Ve 12 hodin se 29 družstev seřadilo na nástup, z toho se zúčastnilo 10 družstev žen a 19 družstev mužů. Ženy si na nástupu vylosovaly číslo 18, odebraly jsme se k našemu zázemí a začaly si připravovat materiál. Během čekání na náš pokus jsme sledovaly ostatní soupeře. Poté jsme se šly připravit na přípravné plato, materiál byl zkontrolován a mohly jsme nastoupit na přípravu, která trvala čtyři minuty. Bylo odstartováno na první pokus. Naše levá proudařka Kačka Malcová se zdržela na platě, jelikož se jí nepodařily zapojit půlspojky a neposedná hadice Kačce spadla. Přesto to zvládla a k nástřikové čáře doběhla, sestříkla terč v čase 20,26, o něco rychleji, než pravá proudařka, která sestříkla v čase 21,45. Voda byla pomalejší, protože se u savic vyskytl také problém. Výsledný čas nám zajistil 7. místo v tabulce, a tak nám bohužel o jedno místo unikl postup do play-off. Prvním kolem Brdské ligy jsme si připsaly do tabulky dva body.

Muži dokončili pokus s časem 16,89 na pravém proudu 16,56, bohužel konkurence byla veliká a na postup do play-off to také nestačilo a skončili na 12. místě se ziskem čtyř bodů.

Maruška Mašková

 

Náhledy fotografií ze složky BL 1. kolo Zalužany