Jdi na obsah Jdi na menu

10. a 11. kolo Brdské ligy v Broumech 2017

11. 8. 2017

Téměř na konec letošního ročníku Brdské ligy nás čekalo domácí kolo v Broumech, které s námi pořádaly Malé Přílepy Modré. Po týdnu příprav bylo v sobotu ráno skoro vše připravené, i přesto jsme si museli přivstat, abychom byli na hřišti již v 8. Dokončovali jsme poslední detaily na dráze, vařili guláš, strouhali zeleninu, rozdělávali oheň pod kýtou a spoustu dalšího. Po desáté hodině již začaly přijíždět první soutěžní družstva a ani jsme se nenadáli a hřiště se začalo naplňovat. Počasí nám přálo a ve 12 hodin zahájily Malé Přílepy Modré sobotní kolo, které bylo v jejich režii. Z celkového počtu 31 družstev si muži vylosovali 9. a ženy 25. startovní číslo. Útoky odsýpaly jeden za druhým a muži už se připravovali na platě.

Po odstartování vše běželo v pořádku, koš byl v kádi během pár vteřin a voda už se hnala dopředu v patách proudařům. Pravý terč se rozsvítil téměř okamžitě po trefení, levý chvíli po něm. Vše sedlo jak mělo, což potvrdila i časomíra, která se zastavila na čase 15,62 a na levém terči dokonce 15,00. Všichni fanoušci se zaradovali a gratulovali mužům k jejich rekordnímu času. Radost byla o to větší že se to podařilo na domácím hřišti. Zanedlouho přišla řada i na start našich žen.

Po přiběhnutí k platu Radka na koši zakopla o plato což jí rozhodilo a měla problém nasadit košík, naštěstí se jí to po chvíli zdržení povedlo. Výsledek byl tedy o něco horší, než očekávaly a to 20,07 na pravém terči a 19,27 vlevo. Po odběhnutí žen jsme přepočítali pořadí a bylo jasné že si obě družstva zaběhnou playoff. Muži už měli jasné, že dnes bude co slavit, protože dostat se do playoff se jim povedlo naposled před třemi lety s časem 16,82. Úroveň všech družstev šla od té doby nahoru, a proto i oni se museli zlepšit o více než vteřinu, aby si zase připomněli jaké to je běhat playoff. Po přestávce přišla řada na vyřazovací duely a první byli na řadě muži Broumy a Kotenčice.

Naši muži měli drobné zdržení na košíku, což už naše mašina nedokázala dohnat. Z duelu vzešli vítězně Kotenčice s časem 15,85. Na ženy čekaly v playoff Zalužany.

Bohužel ani ženám se nepovedlo duel vyhrát. Celkově se muži umístili na 9. a ženy na 5. místě což je skvělí výsledek, který nám přidal další bodíky do celkového hodnocení. Po vyhlášení jsem si krátili čas u doplňkové soutěže o nejrychlejší proudaře a zadky. Večer jsme vše oslavili při koncertu, který se velmi vydařil.

Po náročném vstávání jsme se sešli ráno na hřišti a začali opravovat dráhy a připravovat občerstvení na nedělní kolo, které jsme pořádali. Jasná obloha slibovala letní teploty. Před nástupem nastalo zdržení pro technickou závadu na terči, kterou nebylo možno opravit, a tak po poradě se běhalo bez jednoho světla na první dráze. V soutěži se registrovalo celkem 32 družstev. 11 žen a 21 mužů. Rychlá dráha dala tušit vynikající časy. Také v neděli šli na dráhu nejdříve muži.

Téměř vše klaplo jako v neděli až na sestřik na pravém terči, kde Jirkovi ztěžkla ruka a nemohl trefit střed terče. Časomíra se zastavila na čase 16,78, na levém měl opět Martin patnáctkový čas a to 15,08. Muži už měli jasné že v dnešní silné konkurenci tento čas na playoff stačit nebude. Krátce poté přišla řada na ženy.

Jim se vše povedlo a dosáhly času 18,81. I přes krásný čas se jen taktak dostaly z průběžného 6. místa do playoff.  V kategorii mužů padly 3 čtrnáctkové časy a ženy daly dvě sedmnáctky v základním kole. Pro postup do playoff u mužů se končilo na čase 15,61 a u žen 18,81. V duelu dnes na naše ženy čekaly holky z Lužné.

V obou drahách bylo vše krásně rozběhnuto, ale u našich holek byl prostřik na pravém terči, což znamenalo postup Lužné. Celkově v neděli skočili muži bez bodů na 16. místě a ženy si odnesly 3 body za 6. místo.

Kategorii žen ovládly Fialky Líchovy druhé Pekelnice z Vranovic a třetí Malé Přílepy Modré, u mužů zvítězili SDH Jesenice před Peklem Vranovice a třetími Sedlčany. Nejrychlejší proudařkou se stala Markéta Chocholoušková z Líchov se sestřikem 15,93 a v kategorii muži Petr Jánský ze Sedlčan za 13,97. Přivítali jsme i dva nováčky na Brdské lize, muže SDH Štítary z Domažlicka a SDH Oplot z Plzeňska.

Rádi bychom poděkovali všem za hladký běh soutěže a dodržení pořádku v areálu sportoviště. V neposlední řadě patří také dík všem co se na pořádání celého dvojkola podíleli, protože bez vás by jsme to nezvládli.

 

Foto od Davida Rýpala: https://davidrypalphotography.pixieset.com/brdska_liga_2017_broumy/

 

Náhledy fotografií ze složky BL 10. a 11. kolo Broumy