Jdi na obsah Jdi na menu

6. a 7. kolo Brdské ligy v Solopyskách 2016

29. 7. 2016

O víkendu 23. a 24. 7. 2016 se konalo na hřišti v Solopyskách 6. a 7. kolo Brdské ligy, které pořádaly SDH Solopysky a SDH Líchovy. V sobotu dorazilo celkem 31 družstev (9 družstev žen a 22 družstev mužů). Jelikož to vypadalo, že Andrea Císařová a Martin Štochl nestihnou začátek soutěže, rozhodlo se družstvo můžu si vzít svoji první omluvenku a startovali až z 28. místa. Ženy si vylosovaly startovní číslo 18. Sledovali jsme zatím výkony ostatních, kteří podávali krásné útoky. Následně přišlo na řadu naše družstvo žen, které odstartovalo na první pokus. Bohužel se "zadku" nepodařilo na poprvé nabrat vodu a s časem 37,43s skončilo naše družstvo žen na posledním místě. Družstvo mužů, když přišlo na řadu, předvedlo krásný a povedený útok s časem 16,65s (PP 16,06). Bohužel byla konkurence příliš vysoká a na play off jim to nestačilo. Umístili se na 14. místě. Jelikož bylo teplo, odebrala se většina z nás do blízkého lomu se vykoupat. Navečer jsme se také zapojili do soutěže o nejrychlejší zadek, kterého se zúčastnili za muže Jirka Rosenbaum a Martin Štochl a za ženy Eliška Vajsová a Andrea Císařová. Soutěže o nejrychlejšího proudaře se zúčastnili Martin Štochl a Luděk Schovánek. Večer jsme se odreagovali na diskotéce. V noci hodně pršelo, tak jsme vstávali v neděli do sychravého počasí, které se nakonec vybralo. Na nedělní kolo dorazilo celkem 34 družstev (9 družstev žen a 25 družstev mužů). Družstvo mužů si vylosovalo pořadové číslo 20 a ženy číslo 30. Po odstartování družstva mužů se Martinovi Štochlovi nepodařilo připojit hadici C na poprvé a zdržel se na platě. Výsledný čas útoku byl 21,73s (PP 20,53). Ve výsledném pořadí v neděli skončili muži na 17. místě. Po útoku družstva mužů si družstvo žen připravilo materiál na svůj útok. Útok vypadal zpočátku pěkně, ale když dorazila voda k rozdělovači, zvedla se hadice B u rozdělovače do vzduchu a silně uhodila Marušku Maškovou do obličeje. Nevzdaly jsme to a útok jsme dokončily s časem 31,54 (LP 31,37). S tímto časem jsme opětovně skončily na posledním místě. Naštěstí Maruška nemá nic zlomeného a je jen potlučená, jsme za to velmi rádi. Doufáme, že tímto si již družstvo žen vybralo všechnu smůlu na úrazy a že se již nic dalšího nepřihodí.

Příští sobotu a neděli 30. a 31. 7. 2016 nás čeká dvoukolo, které pořádáme spolu s SDH Malé Přílepy Modré na domácí půdě v Broumech na fotbalovém hřišti.

Marcela Závorová

 

Náhledy fotografií ze složky BL 6. a 7. kolo Solopysky