Jdi na obsah Jdi na menu

Krajská soutěž Kolín 2017

29. 6. 2017

Snad všem ženám našeho družstva se alespoň jednou promítla v hlavě myšlenka o postupu na kraj. Již 10 let družstvo žen trénuje požární sport, některé členky kratší dobu, některé delší. Těchto 10 let tréninku se konečně ukázalo. Každý rok se účastníme okrskové soutěže, ze které se postupuje na okresní soutěž. Na rozdíl od okrsku už na okresu soupeříme s více družstvy o postup do krajského kola. Nejednou nám chyběl malý krůček od reprezentování okresu Beroun. Byly to vteřiny, byly to nezapojené půlspojky a další. Před dvěma lety se na kraj probojovali naši muži, a tak jsme si řekly, že i my ženy musíme někdy tu šanci dostat a prolomit historii SDH Broumy. Rok po mužích jsme asi až moc chtěly zvítězit a byly jsme zklamané, když naše umístění bylo na druhém místě. Letos, 20. května jsme vyrazily na okresní soutěž do Chyňavy a nad ničím jsme nepřemýšlely, neřešily jsme, jestli postoupíme, jaký bude náš čas, kdo zvítězí. O to větší pro nás bylo překvapení, když jsme zaběhly nejrychlejší štafetu i útok a vybojovaly si postup do krajského kola v Kolíně. Poprvé v historii našeho sboru se družstvo žen dostalo na kraj.

V sobotu 24. června jsme se ráno v 5:45 sešli v hasičárně, jelikož Kolín pro nás není nejblíže, museli jsme si přivstat a vyrazit na cestu. Jeli s námi čtyři muži, a to nejen jako psychická podpora, ale také jako technická výpomoc. Andrejka se udržovala v kondici raději celou noc, a proto ji její rodina vyzvedla ze služby v Hořovicích. Mezitím „Folcík“ vyrazil na cestu. Když najížděl v Králově Dvoře na dálnici, tak nás rodina Císařova předjela a ujížděla, jako by nás neznala. Bylo to však z důvodu snídaně v McDonaldu, při níž Andrejka po noční službě nabrala síly. Na parkovišti se připojila druhá Andrea z Malých Přílep Modrých a hurá do Kolína.

Po příjezdu se vybalil stan, připravil materiál a soutěž byla zahájena. V sobotu se pořádaly disciplíny 100 metrů překážek a štafety. Stovky se běhaly ve třech drahách, v prvních pokusech jsme si vedly docela dobře, samozřejmě jsme každá věděla, kde by se dala nějaká vteřinka ubrat. Přestože Radka Císařová byla podle slov rozhodčího nejstarší závodnicí, tak mnoho mladších soupeřek na Radky čas zdaleka nedosáhlo. Druhý pokus Andrejky, Radky Štochlové a Marušky byl označen za neplatný z důvodu chybného zapojení „rotek“ na rozdělovač, bohužel v tomto případě neprávem. Nedá se nic dělat, rozhodnutí rozhodčího se musí respektovat. Nejrychlejší stovku měla Maruška s časem 20,77 s, s kterým se umístila na 35. místě, s časem 20,98 s získala Kačka 38. místo a naše posila Andy získala 39. místo. Soupeřily jsme s 96 závodnicemi. Ve stovkách jsme získaly 10. místo. Po odběhnutí stovek následovaly štafety. První vyrazila naše rychlejší štafeta – Andy, Maruška, Kačka, Radka Š., ve druhé štafetě běžela Aneta, Radka C., Andrea, Marcelka. Do celkového pořadí se započítal čas první štafety 75,63 s. Ve štafetě získáváme 8. místo. Tímto skončil první den krajského kola, sbalili jsme věci a odjeli do Poděbrad do kempu, kde na nás čekaly tři zamluvené chatky. Po náročném dni naše žaludky potřebovaly dobré jídlo, a tak jsme večer strávili v restauraci, kde jsme se navečeřeli, poseděli, probrali zážitky a pozorovali svatební hostinu, která se zde konala. Náš zrak se upíral na svatební dort, jehož součástí byly muffiny. Všem se sbíhaly sliny a Maruška na něj měla velkou chuť. S holkami odešla spát a ráno první co vidí - holky „ze zadku“ se ládují svatebními muffiny. No nic. Měla však možnost jeden získat, pokud poběží útok ze všech sil (jako by ho snad z plných sil nikdy neběžela :-D ). V 7:15 odjíždíme z kempu, ale paní recepční neotvírá. Kde je? Zaspala? Nemohli jsme čekat. „Folcík“ vyráží do Kolína, rodina Císařova čeká 15 minut na recepční. Sešli jsme se na hřišti a nedělní část mohla začít, požární útoky, dva pokusy. Před odstartováním selhaly jedny terče, a tak se dráha musela přestavět jinak. Stříkalo se na jedny terče, které byly umístěny mezi dvěma platy. S číslem čtyři nastupujeme na přípravné plato, zahajujeme pětiminutovou přípravu, je odstartováno. Maruška si běží pro muffina, Kačka s Anetou se snaží nastříkat, ale mašina škube hadicemi, výsledný čas 34,19s. Co udělat lépe? Napumpovat bicepsy? Jdeme na druhý pokus s druhou mašinou, stahujeme čas, přichází nástřik, mašina škube, Aneta sestříknuto, Kačka o dvě vteřiny později, výsledný čas lepší, 31,46s. Spokojenost! Maruška získala muffina! Po doběhnutí útoku následuje dlouhé vyhlášení výsledků. Na republiku nedosahujeme, ale 7. místo z 12 okresů obsazujeme a můžeme říct, že okres Beroun jsme v požárním sportu reprezentovaly se ctí. Jsme spokojeny s naším výsledkem, který je chvályhodný. Krajské kolo byla pro nás nová zkušenost, která nás posunula v požárním sportu zase o kousek výš, jsme rády za tuto příležitost. Nemluvím za všechny, ale myšlenky na republiku nejsou špatné, né? Tak uvidíme za 10 let. Děkujeme Andy z Malých Přílep Modrých za její účast a výborné výsledky, kterými nám moc pomohla.

Marie Mašková

20170625_134556-001.jpg