Jdi na obsah Jdi na menu

Kvalifikace na MČR v disciplínách TFA

4. 7. 2016

Letošní první závod v disciplínách TFA se konal 16. dubna na rozhledně Vysoká u Kutné Hory. Jednalo se o první kvalifikační kolo a druhé bude 10.9.2016 v Kněževsi. Mistrovství je zatím jen pro mužskou kategorii a proto i kvalifikace byla pouze pro muže. Závodníci jsou rozděleni do dvou kategorií, kategorie A do 35 let, v které závodilo 17 hasičů a kategorie B nad 35 let, v které závodili 4 hasiči. Ještě před naší soutěží byla soutěž ve výběhu na rozhlednu. Naše trať byla v mírně svažitém terénu, což nám ale příliš (až na jeden úsek) nevadilo. Hned po startu jsme připojili hadice B na PS 12 a roztáhli je na dálku 60 metrů, oběhli jsme kužel a šli na motání dvou hadic B. Po smotání hadic jsme si 80krát bouchli palicí, poté vzali 20litrový kanystr, proběhli tunelem, oběhli kužel a tunelem zase zpět. Další na řadě byla figurína, na které se tak trochu lámal chleba. Figurína byla taková tekutá a vůbec nepomáhala. S figurínou se šlo nejdříve z kopce, což bylo dobré, ale potom zpět to bylo dost náročné. Když jsme odložili figurínu, zase se seběhlo a po otočce se šlo na 2 metry vysokou bariéru, ale do kopce. Tohle nám naštěstí vůbec nevadilo. Po bariéře se ještě přenesly dva kanystry o objemu 20 litrů na 40m. Tohle vše bylo završeno výběhem nebo spíše výstupem po 140 schodech na vrchol rozhledny. Luděk Schovánek, který soutěžil ve starší kategorii, se umístil na výtečném 2. místě, které je postupové na MČR. Martin Štochl soutěžící v mladší kategorii obsadil 4. místo, ale i on zatím drží postupové místo, protože soutěžící na druhém místě je ze sboru mimo Středočeský kraj.

TFA   TEAM

dsc_0857.jpg

dsc_0893.jpg

dsc_0909.jpg

dsc_0932.jpg

dsc_0983.jpg

dsc_0990.jpg

dsc_1015.jpg