Jdi na obsah Jdi na menu

Okrsková soutěž Broumy 2016

30. 4. 2016

Dne 30. 4. 2016 se na broumském hřišti uskutečnila okrsková soutěž v požárním sportu a to v ,,žáru“ slunce, které se činilo opravdu celý den. Účast družstev nebyla hojná. K plnění disciplín nastoupily 2 družstva mužů – SDH Broumy a SDH Bzová, pouze jedny ženy a to my, smíšený dorost a družstvo starších žáků SDH Broumy. Pro zpestření programu svůj útok předvedla i Stará garda, která ukázala, jak se běhalo dříve.

dsc_1035-001.jpg

Soutěžní den odstartoval nástupem v 9:30, kde Václav Štochl přivítal přítomná družstva a seznámil je s programem.  Hned poté muži zahájili plnění disciplíny běh na 100m překážek a celé dění se rozeběhlo na plné obrátky. Běhu se účastnili vždy čtyři členové a do výsledků se počítaly jejich tři nejrychlejší časy. První pokus byl povinný a k opravnému mohl nastoupit, jen kdo chtěl. Mužský tým běžel ve složení: Martin Štochl, Jirka Rosenbaum, Michal Tvrdý a Luděk Schovánek. Klukům se pokusy povedly pěkně, až na Jirku, který v prvním rozběhu spadl z kladiny a svůj pokus nedokončil. Disciplínu ovládli Broumy se součtem tří nejlepších 62,98 (SDH Bzová 107,98).

 

1. pokus

2. pokus

Martin

20,47

22,1

Jirka

-

21,9

Michal

21,01

21,21

Luděk

22,03

21,5

Ženám se v této disciplíně také dařilo bravurně. I přesto, že neměly soupeře, tak předváděly krásné časy. K plnění disciplíny nastoupila: Michaela Malcová, Marie Mašková, Kateřina Malcová a Radka Štochlová. Holkám se pokusy povedly bez vážnějších škobrtnutí, jen Míša díky nataženému svalu už nenastoupila na 2. pokus.

dsc_1088-001.jpg

 

 

1. pokus

2. pokus

Míša

21,01

-

Maruška

22,7

21,2

Radka

22,1

21,6

Kačka

20,7

20,6

 
Po těchto rozbězích nastoupili starší žáci k plnění štafety 4x60m. Štafety jsme postavili tři, aby se mohli účastnit všichni mladí hasiči. Menší zaváhání nastalo pouze u 1. štafety na 4. úseku, jinak vše proběhlo bez problémů a děti předvedly publiku, jak jsou šikovní.

Zuzka H., Matěj, Anička, Max

1:11,4

Adélka O., Luďa, Barča K., Barča B.

1:09,3

Adélka F., Kuba, Nelča, Zuzka M.

57,6

První útok dne patřil dětem. Připravily si základnu a vrhly se do plnění disciplíny. Dětem se všechno povedlo, ale zklamala vypůjčená mašina, díky které musely na vodu dlouho čekat. I přesto voda vystříkla a děti sklidily veliký potlesk.

dsc_1106-001.jpg

Jako druzí v pořadí, byli k plnění disciplíny přichystáni muži, kteří měli k dispozici dva pokusy, a to první na společnou mašinu a druhý s vlastním strojem. Připojený měli přetlakový ventil a museli uskutečnit nástřik 10l vody. Kluci běželi v sestavě Karel Císař ml., David Srp, Karel Císař st., Jan Srp, Jiří Závora, Jiří Rosenbaum a Martin Štochl. Při prvním útoku strojník nezvládl na první pokus spojit béčka, takže rozdělovač na něj musel chvilku počkat a byl z toho čas 33,98 (pravý proud 33,87). Druhý pokus už byl o poznání lepší, kdy se časomíra zastavila na čase 26,19 (pravý proud 26,12). SDH Bzová měla svůj lepší čas 49,66.

dsc_1161-001.jpg

Dále se připravil smíšený dorost v sestavě Radka Štochlová, Aneta Spalová, Jakub Vávra, Marie Mašková, Klára Kušková, Zuzana Malcová a Michal Tvrdý. Útok se vydařil a to s časem 42,51 (levý proud 36,77).

Poslední nastoupily k plnění královské disciplíny ženy, které musely na poslední chvíli měnit sestavu a Míšu nahrazovat Zuzkou z dorostu. Ta ovšem svoji roli zvládla perfektně a úspěšně ji zastoupila. Holky tedy běžely ve složení Radka Štochlová, Andrea Císařová, Radka Císařová, Marcela Závorová, Marie Mašková, Zuzana Malcová a Kateřina Malcová, ve kterém se jim povedlo dosáhnout krásného času 35,3 (levý proud 32,58) i přesto, že měly otevřené kohouty u terčů.

dsc_1326-001.jpg

Sportovní den skončil nástupem, někdy kolem 12 hodiny. Pořadatelé předali diplomy a ceny a s chutí se vrhli do úklidu hřiště. Tímto všem zúčastněným děkujeme. Děkujeme také fanouškům, kteří nás přišli podpořit – jejich podpory a zájmu si velmi vážíme. Teď už jen doufat, že se nám takto zadaří i na okresním kole v Chyňavě. Držte nám palce.

Míša Malcová

 

Náhledy fotografií ze složky Okrsková soutěž Broumy