Jdi na obsah Jdi na menu

TFA Kuníček u Sedlčan 22.5.

Jako další závod v disciplínách TFA čekal výšlap na rozhlednu u Sedlčan. Po příjezdu na místo závodu nás přivítalo slunečné počasí, které vydrželo po celý den. Jako první startovaly ženy, kde jsme zastoupení neměli. Jako další šli muži bez DT (dýchací techniky). V této kategorii soutěžil náš první závodník Luďa Schovánek. Soutěžící měli dýchací přístroj pouze jako zátěž, dále mohli mít sportovní přilbu a na sobě PS2 neboli pracovní stejnokroj neboli montérky. Na startu uchopil proudnice s hadicemi a roztáhl je na délku 60 metrů, dále 8krát převalil pneumatiku a potom překonal 2 m vysokou bariéru. Poté se smotali dvě "B" hadice, vyšlo se několik schodů, uchopily se dva 20ti litrové kanystry, sešlo se ze schodů, obešel se kousek rozhledny a pak zase po schodech nahoru. Potom přemístil 80 kg vážící figurínu na 40m. Po vyšlápnutí dvou poschodí si 80krát bouchnul palicí a už ho čekalo jen osm pater do cíle. Jako třetí a poslední startovala kategorie MASTER. V této kategorii soutěžil Martin Štochl. Soutěžící na sobě měli třívrstvý zásahový oděv, zásahovou obuv, helmu a ještě aktivovaný dýchací přístroj. Trať byla stejná, jen místo kanystrů jsme měli o nějaké kilo těžší závaží a figurínu jsme táhli o nějaký metr dál. Luděk měl velkou konkurenci a umístil se na skvělém 3. místě. Martin využil situace, kdy měl pouze 3 soupeře a umístil se na 1. místě.

TFA TEAM

p5221137.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky TFA Kuníček u Sedlčan