Jdi na obsah Jdi na menu

Zpráva soutěžního družstva mužů za rok 2016

23. 1. 2017

Přípravu na sezonu 2016 jsme začali již před vánoci předešlého roku nákupem soutěžního motoru s čerpadlem PS 12 od hasičů z Dehtína u Klatov. Přizpůsobili jsme ostatní součásti stroje a koncem února jsme poprvé startovali vysněnou „mašinu“ v červeno černé barvě. Na okrskové soutěži jsme stroj pokřtili „HELCAT“

20160404_162504.jpg

11. dubna jsme poprvé trénovali požární útok na hřišti TJ sokol Broumy. Snažili jsme se trénovat každý týden po dobu soutěží. Postupně jsme si osahávali nový stroj a ladili formu, což ne vždy bylo podle našich představ.

30. dubna jsme uspořádali okrskovou soutěž v Broumech. Dali jsme si záležet a tak jsme připravili běh na 100 metrů překážek a dráhu na požární útok. V soutěži jsme zvítězili a postoupili na okresní soutěž do Chyňavy.

dsc_1219-001.jpg

Na okresní soutěži nebyl letos jednotný stroj a tak jsme byli zvědavi na výsledky útoku. Dobře rozběhlý útok zpomalilo zaváhání na béčkách a výsledný čas 27,3 stačil na 2. místo. Štafety 4x 100 metrů jsme vyhráli a tak jsme možná při útoku měli moc trémy a neklaplo vše podle očekávání. I tak celkově 2.místo na okrese Beroun je velmi slušný výsledek se kterým jsme spokojeni.

dsc_0178-001.jpg

Další soutěž již tolik očekávaná Brdská liga začala v Zalužanech 11.června . První čas 16,89 a 12. místo, Další soutěž v Tochovicích čas 18,92 a 13 místo. Na Valše první dvoukolo. V sobotu čas 23,90 a 18. místo a v neděli čas 21,01 a 20. místo. Následovalo dvoukolo v Solopyskách a časy 16,65 14. místo a v neděli 21,73  a 17. místo. Na konci července jsme pořádali Brdskou ligu v Broumech společně s hasičkami z Malých Přílep Modrých. Ani jeden den jsme neměli platný pokus a tak jsme doma měli dvě ENKA tedy neplatné pokusy. 20. srpna jsme vyjeli do Radíče opět na víkendové dvoukolo. Po neúspěchu v Broumech jsme se oklepali a v sobotu čas 16,49 stačil na 12. místo a v neděli  16,65  a 11. místo.

dsc_0295.jpg

10. září končila Brdská liga finálem  v Sedlčanech. Bohatá návštěvnost dala tušit velkou konkurenci kvalitních týmů a náš krásný útok s časem 16,62 stačil na 17. místo z 24. týmů. V celkovém hodnocení Brdské Ligy 2016 jsme skončili na 19. místě z 41. zúčastněních družstev, nejrychlejší náš čas 16,49 padl v Radíči a nejrychlejší sestřik měl v Sedlčanech Jirka Rosenbaum 15,73.

V červenci jsme zavítaly tradičně a s očekáváním na Žloukovické brodění, postavili jsme dvě družstva. Druhé družstvo nově posílil Martin Tomášek za zraněného Honzu Srpa. V konkurenci 10. družstev mužů naše družstvo  mladších vyhrálo s časem 10,04 a starší byli druzí  s časem na trati 10.33. Velký úspěch ve fyzicky náročné soutěži.

dsc_0620.jpg

Na konci srpna nás pozvali kolegové do Bzové na memoriál Františka Šímy. V soutěži jsme zvítězili. Odpoledne jsme se přesunuli do Chyňavy na memoriál Petra Žáčka. Bylo zde 9. družstev mužů kteří soutěžili ve dvou pokusech požárního útoku. S časem 19,33 na nástřiku to bylo na 2. místo.

dsc_0229.jpg

Další tradiční soutěž memoriál v Hýskově 17. září jsme si neužili. Cestou nás zastihl přívalový déšť a když jsme byli v Nižboru volal velitel Hýskovských hasičů. Pršelo již několik dní a tak soutěž zrušil. V Hýskově jsme si dali guláš a vrátili jsme se domů.

14388836_1448359078514134_2063439491_n.jpg

O to víc nás lákala další již poslední soutěž v požárním útoku v Chrašťanech u Rakovníku. Loňské druhé místo nás vyzývalo k účasti. První se běhá 100 metrů překážek jednotlivců a vůbec se nám nevedlo špatně, jen rozhodčí nás uváděli do rozpaků když nechávali ostatní soutěžící běhat i při ulitých startech o dva kroky.  Začali se běhat útoky a tak jsme se připravili na plato. Jeden z rozhodčích si vybral náš troják a důsledně ho upozorňoval na špatnou vzdálenost půlspojek až to nechalo následky na koncentraci družstva.  Po odběhané Brdské lize kde jsou pravidla nekompromisní a kde jsme neměli problémy jsme  se jen divili, ale holky z Lužné se jen smály a se slovy Vítejte na okrese Rakovník jsme pochopili. Samozřejmě že po startu útoku rozdělovač neklapl a vedení se nedostalo na nástřikovou čáru včas a nástřik přes minutu je mimo.  I tak jsme nebyli poslední jen 8. místo z 11 družstev mužů. Příští rok asi budeme velmi zvažovat tuto soutěž navštívit, ale věřím že to nedobré zapomeneme.

ndsc_0004.jpg

21. října pořádaly SDH Malé Přílepy Branný závod pro dospělé. Naše ženy zde pravidelně obsazují první nebo druhá místa a tak  muži  postavili soutěžní družstvo.  Na začátek si nevedli špatně a páté místo je slušné, příští rok se budeme těšit na bednu.

11img_20161015_134427.jpg

Ještě jednu disciplínu Požárního sportu jsem nezmínil. Je to soutěž TFA, Toughest Firefighter Alive  nejtvrdší hasič přežívá. Naši reprezentanti zaznamenaly obrovský úspěch  v Drager lize nebo na Mistrovství republiky ve Štramberku. Podrobně Vás seznámí sami. Díky Martinu Štochlovi a Luďku  Schovánkovi jsou Hasiči Broumy známí i v této disciplíně.

Pro soutěžní družstva jsme nakoupili velký nepromokavý stan na soutěže, nové B 65 hadice, sportovní rozdělovač a proudnice Klimeš 2016. Pro pořádání Brdské ligy jsme pořídili plynový gril. Letošní rok nás čeká pořízení kladiny na nácvik 100 metrů překážek. Během zimní pauzy každý týden hrajeme v tělocvičně florbal pro udržení kondice.

Věřím, že se již všichni těšíme na nastávající sezonu a až sleze sníh zase budou padat nové rekordy.

Děkuji Vám všem za pomoc i při ostatních pracích, kterých nebylo málo díky vyplavené škole a jiných výpomocí v obci.

Velké poděkování pro Tělovýchovnou jednotu Broumy za možnost trénovat na hřišti a uspořádat zde soutěže Brdská liga a okrsková soutěž.

Karel Císař