Jdi na obsah Jdi na menu

Přívalový déšť v ZŠ Broumy

Ve čtvrtek 2.6. kolem 16. hodiny se přes naši obec prohnala asi půlhodinová bouře doprovázená přívalovým deštěm a místy i krupobitím. V 16:20 bylo veliteli jednotky oznámeno, že při dešti zatéká do budovy základní školy. Po příjezdu velitele na místo bylo zjištěno, že situace je vážnější, než se původně zdálo. Z pole nad školou stékala voda, kterou příkop nestíhal pobírat. Přetékala na ulici Školní, po které tekla do vchodu školy, kde zaplavila vchod do šaten, do tělocvičny a dále se valila kolem budovy tělocvičny. Po zhodnocení situace velitel jednotky ohlásil stav na KOPIS Kladno, které na místo povolalo JSDH Broumy, JSDH Kublov a HZS Hořovice.

20160602_162447.jpg

Jako první na místo dorazila naše jednotka v počtu šesti členů s technikou CAS 25 ŠKODA 706 RTHP a VW TRANSPORTER vybaveným kalovým čerpadlem a elektrocentrálou. Při příjezdu se již voda přes cestu nevalila, tak jsme zahájili odčerpání vchodu do šaten. Pak jsme zjistili, že vchodové dveře se částečně provalily a voda protekla do šaten a chodbou do přilehlých místností a tělocvičny. Po odčerpání vody z vytvořených lagun jsme pokračovali vymetáním a odsáváním vody z budov. Na úklidu následků se kromě hasičů podílelo také množství zaměstnanců školy, obce a dalších občanů Broum. Těm všem patří poděkování za odvedenou pomoc. Díky nim jsme mohli zásah v 19 hodin ukončit a vrátit se na základnu.

20160602_164910.jpg

20160602_171657.jpg

20160602_171444.jpg

Karel Císař ml.

 

Náhledy fotografií ze složky Přívalový déšť v ZŠ Broumy